Alza.czAlza.cz a.s. je český maloobchod s počítači, spotřební elektronikou, provozující stejnojmenný internetový obchod a síť mnoha maloobchodních prodejen. Vznikl v roce 1994 jako Alzasoft. Společnost působí v České republice a na Slovensku s centrálou umístěnou v Praze. Společnost Alza.cz byla v roce 2010 největším internetovým obchodem v Česku s ročním obratem 5,608 mld. Kč. Jejím vlastníkem je společnost L. S. Investments Limited, která má sídlo na Kypru. Její akcionáři, nejsou známi.Určitý podíl má zakladatel společnosti Aleš Zavoral, který je v současnosti generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti. V roce 2008 se stala vítězem ankety Obchodník roku mezi internetovými obchody. Na konci roku 2010 měla Alza.cz v nabídce kolem 36 000 produktů a vykázala 1.859.158 vyřízených objednávek.

Servis24 internetbanking přihlášení k účtu je velice jednoduché a snadné. Servis24 přihlášení provedete během minuty. Přihlášení Servis24 je velice primitivní.

Historie

V roce 1994 získal zakladatel společnosti Aleš Zavoral živnostenský list na obchodní činnost. Na jaře 1998 vznikly první webové stránky společnosti, které ještě nesloužily k nákupu. V létě 1998 si Alzasoft pronajal malou prodejnu v Dělnické ulici. V roce 2000 se přestěhoval do větších prostor v Jateční ulici. Vznikl elektronický obchod propojený s webovými stránkami. V srpnu 2002 byly prodejna i sklady zatopeny při povodních, ale chod firmy to výrazněji nenarušilo.

1.1.2004 vznikla akciová společnost Alzasoft a.s. V té době měla 45 zaměstnanců. Alzasoft otevřel pobočku na Slovensku (postupně s pobočkami v Bratislavě, Nitře, Trenčíně a Trnavě). Rozšířily se firemní sklady o část haly v Pražské tržnici v Holešovicích na celkových 1 600 m2. V roce 2006 firma prošla rebrandingem a přejmenovala se na Alza.cz. V roce 2007 byl zaveden maskot firmy – mimozemšťan Alza. Počet zaměstnanců dosáhl 130 lidí.V květnu 2008 otevřela firma pobočku v Brně a společnost se i formálně přejmenovala na Alza.cz a.s. Obrat v tomto roce vzrostl o 40% na 3,2 mld Kč. V roce 2009 byly postupně otevřeny dvě pobočky v Praze a dále v Hradci Králové, Plznia v Ostravě. V průběhu roku 2010 pak další v Jihlavě, Zlíně, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Olomouc, Liberec, České Budějovice a na území Prahy. V roce 2010 také společnost získala v soutěži Křišťálová Lupa 2. místo v kategorii internetové obchodování. Společnost i prohlásila, že zůstává tržní jedničkou a za rok 2010 utržila 5,608 miliardy. V roce 2011 bylo v týdeníku Euro uvedeno, že o internetové obchody společnosti Alza.cz má zájem francouzská společnost Pixmania.Charitativní činnost

Na konci ledna roku 2006 navázala Alza.cz spolupráci s občanským sdružením Život dětem s cílem dlouhodobě pomáhat nemocným dětem.V reakci na ničivé zemětřesení vyslala v roce 2006 společnost Alza.cz ve spolupráci s nadací Hand for Help do Pákistánu mobilní nemocniční jednotku. Alza.cz přispěla na projekt Modrá kotva vědců z Masarykovy univerzity, kteří pracují na vývoji vakcíny proti rakovině,také finančními i hmotnými dary podporuje Občanské sdružení Bolíto, které pomáhá dětem po prodělaném popáleninovém úrazu.V prosinci roku 2008 věnovala společnost Alza.cz finanční prostředky na podporu pastoračního domu v Dolomitech, který je spravován Arcibiskupským kněžským seminářem v Olomouci. Alza.cz podpořila Nadaci Terezy Maxové poskytnutím výpočetní techniky.

Češi loni nešetřili

Dva největší české internetové obchody, Alza.cz a Mall.cz, měly loni rekordní tržby. Dohromady utržily přes deset miliard korun bez DPH. Zaznamenaly výrazný nárůst zákazníků, objednávek i tržeb. S odkazem na předběžné výsledky firem Alza.cz a Netretail Holding, který v Česku vlastní dvojku na trhu Mall.cz, to napsaly dnešní Hospodářské noviny. Alza.cz i majitel Mall.cz působí i v dalších zemích, ale většina tržeb připadá u obou právě na jejich tuzemské pobočky. Netretail Holding podle výkonného ředitele Ondřeje Fryce utrží v letošním fiskálním roce končícím pro něj 31. března 160 milionů eur, v přepočtu asi 4 miliardy korun. Po dvou letech se tak vrátí k zisku. Kromě bílého zboží a televizí, kde je český Mall.cz tradičně velmi silný, se povedl start prodeje zboží pro děti a potřeb pro zvířata, dodal Fryc. Největším internetovým obchodem v Česku zůstává Alza.cz. Oproti roku 2010 zvýšila obrat o více než miliardu na 6,7 miliardy korun. Do centrálního cash&carry obchodu firmy v pražských Holešovicích zamíří průměrně denně 6 500 platících zákazníků. “Růst táhly loni tradičně notebooky. Každý pátý notebook jsme loni v Česku prodali my. Silné byly i prodeje televizí, protože se objevilo hodně technologických novinek. Prodeje nám rostly meziročně o 65 procent,” řekl deníku obchodní ředitel Alzy Martin Drdúl. Dalším tahounem růstu byly mobilní telefony, hlavně dražší chytré mobily. Největší český e-shop Alza.cz vlastní firma L.S. Investments Limited se sídlem na Kypru. Stojí za ní zakladatel Alzy Aleš Zavoral a skupina neznámých fyzických osob. Netretail Holding má sídlo v Nizozemsku. Největším akcionářem je zakladatel Ondřej Fryc.


Reklama:


Product key MS Office

Softvér a legální licence

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!