ElektronikaElektronika je samozřejmou součástí života každého člověka a obklopuje nás prakticky všude. Elektronika patří i mezi nejoblíbenější druhy dárků, které potěší skoro každého, navíc díky neustálému vývoji si za stejné peníze můžeme koupit stále lepší a dokonalejší elektronická zařízení.

Servis24 přihlášení provedete během minuty. Jak se poprvé přihlásit do Servis 24 Internetbankingu? Postup pro přihlašování do Servis 24 Internetbankingu.

Přenosná elektronika

Zatímco dříve do této kategorie patřila především různá zařízení, umožňující poslech hudby (walkmany, discmany, mp3 přehrávače), dnes mezi přenosnou elektronikou jednoznačně dominují mobilní telefony. Mobil už má dnes skoro každý a v drtivé většině případů se jedná o moderní smartphony, umožňující nejen telefonování a psaní textových zpráv, ale také poslech rádia a mp3 písniček, surfování po internetu, sledování televize, hraní her a spoustu dalších věcí.

Elektronika umožňující sledovat TV vysílání

Mezi nejoblíbenější zboží v elektro prodejnách patří už tradičně elektronika, jež umožňuje sledovat televizní programy. Kromě samotných televizorů, které v posledních letech prošly velkými změnami a získaly operační systémy a spoustu nových funkcí, patří do této kategorie elektroniky také satelitní přijímače nebo set top boxy pro příjem pozemního či kabelového vysílání.

Elektronika umožňující hraní her

Hrát hry můžeme nejen na počítačích, noteboocích, tabletech a mobilních telefonech, ale ideálním elektronickým zařízením pro hraní her jsou především herní konzole. Ať už se jedná o Nintendo Wii, Xbox, nebo PlayStation, tato elektronická zařízení nabízejí kvalitnější herní tituly a lepší zážitek než hry na mobilu či obyčejném PC.

Elektronika v kamenných prodejnách

Tradičním místem, kde můžeme elektroniku nakupovat, jsou klasické obchody s širokou nabídkou elektra – mezi ty největší u nás patří např. Electro World, Datart nebo diskontní prodejce Okay elektro, z těch ostatních stojí za zmínku např. Euronics, Planeo nebo Michael plaza. Často lidé nakupují elektroniku také v hypermarketech, jako je Tesco nebo Globus, kde ale není zdaleka takový výběr jako ve specializovaných prodejnách.Elektronika na stránkách e-shopů

Čím dál více se elektronika prodává přes internet a to zejména přes velké a známé prodejce, jako je např. Alza nebo Mall. Kromě nich ale existuje i řada dalších velkých e-shopů, k těm největším patří např. CZC, eProton, nebo Expert.cz. Výhodou e-shopů je možnost nakoupit si zboží z pohodlí domova, možnost porovnat si parametry vybraného zboží s ostatními produkty v dané kategorii a často i nižší ceny než na klasických kamenných pobočkách.

Kromě tradičních e-shopů se elektronika prodává i na aukčních portálech, jako např. Aukro, kde kromě nového zboží můžete sehnat i použitou elektroniku za velmi nízké ceny. Ze zahraničních serverů pak stojí za zmínku zejména eBay, kde naleznete zboží, jež v ČR není nikde dostupné.

Elektronika na splátky

Elektronika patří mezi zboží, které si hodně lidí pořizuje na splátky. Splátkový prodej elektroniky je zcela běžnou věcí a týká se především dražších přístrojů, jako jsou velké televizory, mobilní telefony, pračky, ledničky atd. Prodej elektroniky na splátky nabízejí jak specializované elektro prodejny, tak i řetězce hypermarketů nebo menší obchody. Zboží na splátky lze koupit i na internetu ve spoustě různých e-shopů a prodej bývá často realizován ve spolupráci s předními splátkovými společnostmi, jako je Home Credit nebo Cetelem.

Elektronika pro děti

Některá elektronika je svými funkcemi nebo designem přímo určená pro děti. Typickým příkladem jsou např. některé výrobky značky GoGEN, která má celou řadu elektroniky pro děti s motivy Maxipsa Fíka, ale i celá řada jiných značek má ve své nabídce produkty speciálně zaměřené na ty nejmenší.


Reklama:


Product key MS Office

Softvér a legální licence

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!