Led žárovky

Zkuste si spočítat, kolik máte doma žárovek. Obvykle bývá v každém pokoji jeden hlavní zdroj světla – lustr, ve kterém však může být I několik žárovek. K tomu připočítejte stolní lampy v dětském pokoji, na nočních stolcích v ložnici, světlo na kuchyňské lince a množství dalších osvětlení v celém bytě či domě. Pokud si vezmete, že v průměru mají tyto klasické žárovky (jsou dodnes ještě velmi často používány – lidé je nakupovali do zásoby) příkony 60 W, tak vám opravdu vyjde značná spotřeba elektrické energie. Úspora při osvětlení však možná skutečně je! Obyčejné světelné zdroje můžete jednoduše nahradit LED žárovkami.

Zdravé světlo pro Váš domov

Podstatně rozdílná je i samotná přeměna elektrické energie na světlo. Zatímco u obyčejné žárovky se až 80 – 90% energie vyzařuje v jiných světelných spektrech a v teple, a jen ten zbytek se přemění na požadované světlo, tak pro LED osvětlení to neplatí vůbec. LED osvětlení nevyzařuje skoro žádné teplo, a dokonce nevyzařuje ani ultrafialové a infračervené spektrum, což je důležité zejména v prostorách, jakými jsou například muzea a galerie. Tam jsou tato světelná spektra nežádoucí.

Zažeňte zimní deprese

Světlo potřebujeme stále: pro orientaci v prostoru i pro běžné domácí činnosti. Světlo však dokáže plnit i roli estetickou, neboť dokáže v prostoru vyzvednout i ty nejmenší detaily a potlačit drobné nedostatky. Navíc je dostatek světla v nadcházejícím zimním období nejpřirozenějším lékem na deprese a lenost. Proto vždy sázejte na svítidla s přirozeným světlem, sázejte na LED svítidla.


Reklama:


Product key MS Office

Softvér a legální licence

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!